skip to Main Content

Jalgsimatkad

Pole aastaaega, mis takistaks matkamist ja looduses lõõgastumist. Jalgsimatkale võib siirduda omaette või giidiga. Kui soovite omapead matkata, siis on abiks matkaradade andmebaas, kui eelistate giiditud matkamist ja uusi teadmisi, siis on abiks meie matkajuhid. Matkajuhi jalgsimatka saate tellida igasse Eesti kanti. Valmistame teie piirkonnas ette põneva marsruudi ja matk võib alata. Marsruudi saab kujundada loodusõppe, seiklus, või matkaõppe suunitlusega. Järgnevalt mõned näidisvariandid:

Taevaskoja ümbruse matkamarsruudid:


Klassikaline Taevaskoja matk
Kestvus 1,5 t. Hind 8 € in.
Teekonnal näeb Suurt- ja Väikest Taevaskoda, Emalätet, Neitsikoobast ja Salakuulaja kivi. Raja raskusaste on kerge. Taevaskoja matkarada (kaart, pildid, rajaniit)

Ühine plaaniliste matkadega
Jalgsimatk filmi Viimne Reliikvia radadel
Kestvus 3 t. Hind 12 € in.
Teekonnal läbitakse filmi “Viimne Reliikvia” võttepaiku. Rajal on järske langusi ning vahelduv reljeef. Teekonnal on kaunid vaated Suurelt Taevaskojalt alla orgu, 5 liivakivikaljut, ürgne mets, Otteni kahe kaarega maakivist veskipaisu sild – “Siimu sild”. Rada on looduslooline ja legendide ning ajalooga seotud. Raja raskusaste on keskmine, raja märgistus puudub. Giid soovitatav. Taevaskoja-Otteni matkarada (kaart, pildid, rajaniit jmt.)

Ühine plaaniliste matkadega
Ühe päeva jalgsimatk
Kestvus 6 käigutundi. Hind 20 € in.
(lisandub peatustele kulunud aeg) Saesaarere-Kiidjärve-Saesaare ringmarsruut on pikkusega 13 km. Raja märkideks on oranzid värvilaigud puutüvedel, on mõned pinkidega lõkkekohad ja käimlad. Teekonnal on vaadeldavad 18 liivakivipaljandit, sälkorud, vaated paisjärvele, ürgsed metsad jm. Rada on looduslooline, seotud legendidega ja ajaloosündmustega. Raja raskusaste on keskmine, kohati raske, raja märgistus kohati puudub. Giid soovitatav. Taevaskoja-Kiidjärve-Taevaskoja matkarada (kaart, pildid, rajaniit jmt.)

Ühine plaaniliste matkadega
Jalgsimatk eriprojektina
Meil on palju põnevaid jalgsimatkamarsruute Eesti metsikutes paikades. Korraldame ühe- ja mitmepäevaseid jalgsimatku koos logistika ja majutusega.

Ühine plaaniliste matkadega
Talv
Loodusradadel leiab huviline tegevust ka  toreda talveilmaga – siis on õige aeg lumel ja jääl tõukekelkude ning räätsadega (lumekingadega) liikuda. Samuti võib loodusretke piknikuga ühitada ja saunaga lõpetada. Suuremale seltskonnale võib tellida võib räätsa- või tõukekelgumatka paketi mis sisaldab majutust, toitlustamist, piknikku matkal ja sauna peale matka.

Ühine plaaniliste matkadega
Kombineeritud matk (jalgsi+vesi) Aidu fjordides
Kestvus 4 t. Hind 30 € in. Aidu/Ojamaa laiub 35 m2-sel alal Ida-Virumaa, suurte laante servas. Unikaalne terves Baltikumis, sest matkata saab nii vee peal, kõrbes, kui ka ehtsates mägedes. Lapimaa metsaseid mägimaastikke meenutavate küngaste vahel kulgevad pikad siniseveelised fjordid, mis sumbuvad kivikõrbetesse. Vesi on siin sinakasroheliselt kristallselge ning põhjani läbipaistev.
Kogu matka pikkus on kuni 8 km maad ja 4 km vett pidi.
Matk ei sisalda sööki.

Ühine plaaniliste matkadega
Matkarajad
Eesti on kaetud matkaradade võrgustikuga. Et matkarada kergemini üles leida ja seal orienteeruda, arendame välja matkaradade andmebaasi. Sealsest valikust võib leida sobiva pikkusega ja asukohaga raja, samuti alla laadida teekond oma nutitelefoni või GPS-i.
Et andmebaas oleks paremini kasutatav, oleme kirjutanud abiartikleid Matkajuhi ajaveebi:

Ühine plaaniliste matkadega
Jalgsi üle soo

Mida lühikesele matkale selga-jalga panna? Mida kaasa võtta?

  • Jalanõud. Sobivad tossud ja kerged matkasaapad. Plätud, avatud nina ja lahtise kannaga matkatossud ning kõrge kontsaga tänavasaapad matkale ei sobi.  Jalanõude sisse on soovitav panna paksem sokk, mis hoiaks ka märjana sooja.
  • Kindad. Kindad on vajalikud matkadel mis toimuvad ajavahemikust septembrist-aprillini.
  • Pealisriietus. Fliis + vihmakindel jope või vihmakeep.
  • Varusokid ja vahetusjalanõud
  • Joogivesi ja energiakontsentraadid. Kaasavõtmiseks võib soovitada tavalist pudelivett ning šokolaadi, müslibatoone ja pähkleid. Külma ilma puhul oleks kasu termosetäiest kuumast teest.
  • Väike seljakott isiklike asjade jaoks (suurusega kuni 35 l).
  • Peakate. Jalgsimatkal on hea kanda suvel pearätti või lõuapaelaga matkamütsi. Peakate annab varju päikese, vihma ja putukate eest. Sügis-talvel ja varakevadel on mõistlik kanda nokaga mütsi. See kaitseb pead, kõrvu ja kuklaosa vihma ja külma tuule eest. Loomulikult sobivad ka kootud ja karusnahksed peakatted.
Back To Top