Matkajuht.ee

Jalgsimatkad

Pole aastaaega, mis takistaks matkamist ja looduses lõõgastumist. Jalgsimatkale võib siirduda omaette või giidiga. Kui soovite omapead matkata, siis on abiks matkaradade andmebaas, kui eelistate giiditud matkamist ja uusi teadmisi, siis on abiks meie matkajuhid. Matkajuhi jalgsimatka saate tellida igasse Eesti kanti. Valmistame teie piirkonnas ette põneva marsruudi ja matk võib alata. Marsruudi saab kujundada loodusõppe, seiklus, või matkaõppe suunitlusega. Järgnevalt mõned näidisvariandid:

Taevaskoja ümbruse matkamarsruudid:


Klassikaline Taevaskoja matk
Jalgsimatk filmi Viimne Reliikvia radadel
Ühe päeva jalgsimatk
Jalgsimatk eriprojektina
Talv
Kombineeritud matk (jalgsi+vesi) Aidu fjordides
Matkarajad

Mida lühikesele matkale selga-jalga panna? Mida kaasa võtta?

  • Jalanõud. Sobivad tossud ja kerged matkasaapad. Plätud, avatud nina ja lahtise kannaga matkatossud ning kõrge kontsaga tänavasaapad matkale ei sobi.  Jalanõude sisse on soovitav panna paksem sokk, mis hoiaks ka märjana sooja.
  • Kindad. Kindad on vajalikud matkadel mis toimuvad ajavahemikust septembrist-aprillini.
  • Pealisriietus. Fliis + vihmakindel jope või vihmakeep.
  • Varusokid ja vahetusjalanõud
  • Joogivesi ja energiakontsentraadid. Kaasavõtmiseks võib soovitada tavalist pudelivett ning šokolaadi, müslibatoone ja pähkleid. Külma ilma puhul oleks kasu termosetäiest kuumast teest.
  • Väike seljakott isiklike asjade jaoks (suurusega kuni 35 l).
  • Peakate. Jalgsimatkal on hea kanda suvel pearätti või lõuapaelaga matkamütsi. Peakate annab varju päikese, vihma ja putukate eest. Sügis-talvel ja varakevadel on mõistlik kanda nokaga mütsi. See kaitseb pead, kõrvu ja kuklaosa vihma ja külma tuule eest. Loomulikult sobivad ka kootud ja karusnahksed peakatted.