skip to Main Content

Kanuumatkad Eesti jõgedel

Kanuumatk on meeldejääv sündmus nii sünnipäevaks, ettevõtte suvepäevadeks kui sõpruskonna ürituseks. Kanuumatkasid korraldame kõikjal Eestis. Kui sobiv jõgi nimekirjast puudub, küsige pakkumist.
Vaadake ka meie Läti kanuumatkasid ja parvematkasid ja plaaniliste matkade kalendrit.

Matka hind:

Ahja jõel 20€ in (kanuu) ja 25€ in (süst).
Võhandu jõel 20€ in (kanuu) ja 25€ in (süst)
Registreeruge: 56678113 ja info@matkajuht.ee

Puhka Eestis!


Kanuumatk Võhandu jõel, Põlvamaa

Võhandu on pikim ja põnevaim matkajõgi Eestis. Rohkelt liivakivipaljandeid, veskikohti, väikseid kärestikke. Looduslikult jaguneb kaheks osaks – ülevalpool Võrut Pühajõeks ja allpool Võrut Võhanduks.
Hind al. 20 € täisk., 15 € laps (6-16 a.)

Ühine plaaniliste matkadega info
Kanuumatk Ahja jõel, Põlvamaa

Kanuumatkad Ahjal – Eesti tuntumal ja kaunimal veematkajõel Põlvamaal. 1-3 päevased marsruudid sobivad nii algajatele kui ka kogenud sõitjatele. Liivakivipaljandid, taevaskojad, koopad, ülevoolud ja kärestikud pakuvad rahuldust ka kõige nõudlikumale matkajale.
Hind al. 20 € täisk., 15 € laps (6-16 a.)

Ühine plaaniliste matkadega info
Kanuumatk Amme jõel, Tartumaa

Tartu linnasüdamest otse looduse rüppe puhkama! Amme on Emajõelisajõgi. Algab Kuremaa järvest ja suubub 59 km pärast Emajõkke.
Hind al. 20 € täisk., 15 € laps (6-16 a.)

Ühine plaaniliste matkadega info
Kanuumatk Pühajõel, Võrumaa

Võhandu Pühajõgi on Võhandu ülemjooks, mis jääb Võru linnast ülespoole. Kanuumatk kulgeb mööda selgeveelist ja väikeste kärestike poolest rikast jõge Jõgeharast Vagula järveVõru läheduses.
Hind al. 20 € täisk., 15 € laps (6-16 a.)

Ühine plaaniliste matkadega info
Kanuumatk Piusa jõel, Põlvamaa

Kanuumatk kulgeb Piusa keskjooksul Eesti territooriumi läbival lõigul. See on 2 tunnine kanuumatk, mis algab Vene piirilt ja lõpeb Vene piiril. Teekonnal on 3 kärestikku ja veskikohta, kulgemine on mõnus ja pingevaba.
Hind 20 € täisk., 15 € laps (6-16 a.)

Ühine plaaniliste matkadega info
Kanuumatk Mädajõel, Põlvamaa

Jõgi voolab läbi soode ja lammimetsade. Kaldad on pehmed, ehk vanarahva keeles “mädad”. Sellest ka jõe nimi. Siin avaldub loodus kõige loomulikumal moel. Mädajõgi ka piirijõeks Eestimaa ja Setomaa vahel. Jõgi on looklev, rahuliku vooluga, langetisest vaba. Matka jooksul näeb veelinde, hea õnne korral võib kohata kopraid, põtru ja metssigu.
Hind al. 20 € täisk., 15 € laps (6-16 a.)

Ühine plaaniliste matkadega info
Kanuumatk Põltsamaa jõel, Jõgevamaa

Põltsamaa jõgi on pikkuselt Eesti kolmas jõgi. Kahepäevane matk saab alguse Vägeva lähedalt ning lõpeb Rutikveres. Elamuslik 40 kilomeetrine veematkamarsruut sobib kõigile kes peavad lugu vaikusest, metsikust loodusest ja loodusvaatlustest.
Hind: 51 € in

Ühine plaaniliste matkadega info
Mitmepäevased süsta- ja kanuumatkad Võhandu jõel

Võhandu on pikim ja põnevaim matkajõgi Eestis. Rohkelt liivakivipaljandeid, veskikohti, väikseid kärestikke. Looduslikult jaguneb kaheks osaks – ülevalpool Võrut Pühajõeks ja allpool Võrut Võhanduks.
Hind al. 58€ täisk., 39€ laps (6-16 a.)

Ühine plaaniliste matkadega info
Kanuumatkad Mustjõel ja Koiva jõel
3-5 tunnised ja 1-4 päevased kanuumatkad mööda liivakallastega jõgesid. Märksõnad: Tammikud, koprad, linnud, kultuur, vaated, foto, kahe riigi piir. .
Hind: 26€ täisk., 16 € laps (6-16 a.)

Ühine plaaniliste matkadega
Talvised kanuumatkad

Talvised veematkad lõpevad kui külm jõed kaanetab ning algavad kui jõed vabanevad. Kuid on võimalik, et matkata saab talv läbi. Tulge proovima!
Vahendid: kanuud, süstad, kummiparved/raftid
Jõed: Ahja al. 20€, Võhandu al. 20€, Pühajõgi al. 20€

Ühine plaaniliste matkadega info
Kanuutajad Ahjal
Kanuumatkajad Võhadu jõel
Kanuumatkajad kärestikul

Grupid alates 10 in. küsige pakkumist info@matkajuht.ee. Üksikud, liituge plaaniliste matkadega.
Küsige lisainfot või registreeruge: 56678113 ja info@matkajuht.ee

Kui Teil puudub isiklik transpordivahend matkale tulekuks, ei pea matkale tulemata jätma. Vaadake ühistranspordi lisainfot ja graafikuid SIIT. Küsi meie käest, millised peatused on matka alguskohale ja lõpp-punktile kõige lähemal.

Lugege lisainfot enne matkale tulekut

Soovitused kanuumatkaja isiklikule varustusele

 • Jalanõud. Sobivad vanemad, kinnised või poolkinnised kerged jalanõud. Lahtise kanna- ja varbaosaga jalanõud on vähesobivad, kuna paadist vetteasumisel võib vigastada katmata jalaosa. Jalatsid saavad matka jooksul märjaks ja poriseks. Turvariski tõttu ei soovita kasutada kummikuid. Vette sattumise täituvad need veega ja takistavad ujumist. Jalanõude sisse on soovitav panna paksem sokk, mis hoiaks ka märjana sooja.
 • Peakate. Sobilik on kanda pearätti või lõuapaelaga matkamütsi. Selline peakate kaitseb päikese, vihma ja putukate eest ning tema ärakadumise võimalus on väiksem.
 • Kindad. Soovi korral võiks kasutada õhukesi kindaid. Varakevadistel ja talvistel matkadel on soovitavad neopreenkindad.
 • Pealisriietus. Fliis + vihmakindel jope või vihmakeep.
 • Varuriided märjakssaamise puhuks.
 • Veekindlad kotid dokumentidele, autovõtmetele, videokaamerale, fotoaparaadile, mobiiltelefonile javaruriietele.
 • Joogivesi ja energiakontsentraadid. Kaasavõtmiseks võib soovitada tavalist pudelivett ning šokolaadi, müslibatoone ja pähkleid. Külma ilma puhul oleks kasu termosetäiest kuumast teest.

Kanuumatkad – seikluseks möödapääsmatu. Soovitused kanuujõgede valikuks

Seikluslik puhkus tähendab inimestele erinevaid asju. Mõnele lennureisi ja palmi all päevitamist, teisele autoturismi, kolmanda seiklusjanu kustutab sugulaste külastamine.
Siit leiab soovitusi see, kellele kanuumatkad jõgedel, sügaval looduses, on ainuvõimalik seiklusliku puhkuse veetmise viis. Ja ehk annab see inspiratsiooni, millistel jõgedel ja kuidas erinevatel aastaaegadel võiks matkata.

 • Kanuumatkad algajale. Sobivaim jõgi on Ahja. 2-3 tunnine ja 12 km pikkune suvine kanuumatk Ahja jõelon piisav esimese tunde kättesaamiseks. Lusti pakuvad rohked ülevoolud (ülevool – kiirevoolulisem koht, mis ei anna kärestiku mõõtu välja), paar ehtsat kärestikku, rohked looked ning vee kohale kaarduvad puud. Kogu teekonna vältel paitavad silma rohked paljandid (mõnedes isegi koopad) ning kui veab võib silmata isegi jäälindu. Jalad ulatuvad pea igal pool põhja, sest  jõe sügavus Koorvere-Kiidjärve lõigus on keskmiselt 0,5m. Ahja jõe kaart
 • Kanuumatkad loodusesõpradele. Kanuu on hea vahend loodusvaatlusteks. Rahulikku kõnnumaajõe elamust pakub kanuumatk Mädajõel. Võimalus vaadelda veelinde ja kopraid nende igapäevaelus. Kui veab, võib peale juhtuda pilliroos põõnavale metsseaperele või jõge ületavale põdrale. Sama elamust pakuvad ka kanuumatkad Väike-Emajõele, Mustjõele ja Suur-Emajõele. Lühikese kuid väga elamusliku kanuumatka saab teha suvel rahulikumal Piusa jõeosal, mis voolab läbi Saatse saapa läbi Eesti territooriumi Vene piirist-Vene piirini. Selleks on pakett “Piirist-Piirini kanuumatk Setomaal”
 • Kanuumatkad edasijõudnule – Võhandu. Palju pikema, kiirema ja tehnilisema kanuumatka saab korraldada Võhandu jõel. Siin saab ette võtta erineva pikkusega päevaseid, 2-3 päevaseid ning isegi 5-6 päevast kanuumatku. Võhandu on väga eriilmeline, sarnanedes ülemjooksul Ahjaga, keskjooksu ülaosas ja alamjooksul Mustjõega, keskjooksu 27 km jooksul maagiliste vaadete, kõrgete liivakaljude ja koobastega mägijõega. Teekonnal on palju veskikohti, mõned madalate astangute ja lühikeste kivikärestikega. Ka sügiseti, talviti ja varakevaditi pakub Võhandu heade oskustega sõitjale naudingut, sest kui lehed on langenud, on vaated lahti. Võhandu jõe kaart
 • Kanuumatkad asjatundjatele. Varakevad – Võhandu ja Piusa. Varakevadised kanuumatkad nõuavad korralikku sõidukogemust, sõiduvõtete valdamist ning soovitavalt eririietust. Vooluhulgad  ja voolukiirus on suur, vesi külm ning lahtise alusega kiires vees toimetulekuks peaks omama meisterlikkust. Kui seda napib, peab valima parvematka
 • Kanuumatkad välismaal. Kui Eestimaa läbi kanuutatud, tasub pilt pöörata naabrite lätlaste kaunimatele jõgedele (vaata kanuumatkad Lätis). Suvises sängis on Ogre, Koiva, Salatsi ja Irbe suurepärased, uskumatult mitmekesised ja põnevustpakkuvad jõed mitmepäevasteks kanuumatkadeks.

Kanuumatk kevadel, sügisel või talvel

Kanuumatk suurvee ajal pole sama turvaline kui parvematk (rafting). Kui otsustate siiski iseseisvalt varakevadisele kanuumatkale minna, siis alljärgnevalt mõned soovitused:

 • võimalusel pane selga kuivülikond või kalipso, võta kaasa viskeliin
 • hangi enne infot läbitavate lõikude kohta,
 • kasuta kaldajulgestajat/saateautot
 • enne ohtlikke kohti tule kanuust välja ja tee eel-luuret,
 • kinnita veekindlas kotis mobiiltelefon enda külge
 • mine jõele 2 või enama alusega. Kindlasti mitte üksi.
 • kui kogemuste pagas väike, jäta minemata, lükka edasi või liitu Matkajuhi treeningsõiduga.

Video. Kõik Matkajuhi kanuumatkad videos koos (playlist). Lühivideod kanuumatkadest Ahja, Võhandu, Piusa jõgedele, Mädajõele, Mustjõele.

Kuidas matka tellida ja lisainfot saada?

Kiireim võimalus on helistada +372 56678113. Kui tundub mugavam, kirjutage otse info@matkajuht.ee või täitke allolevad väljad ja päring jõuab meie postkasti
Back To Top