Matkajuht.ee

Valgusparvematkad

Valguspaadid on üldnimetus kõikidele põhja alt valgustatud alustele. Selliste alustega matkatakse öhtuhämarikus ja öösel ning aerutatakse hea läbipaistvusega veekogudel.

Põhjavalgusega sõites saab elamuse veepealse ja veealuse maailma kokkusulamisest ning veealustest vaatamisväärsustest.

Matkajuht on valguspaatide väljatöötaja ning me oleme ehitanud nii valgusparved kui valguskanuud erinevate veekogude ja erineva kasutuse jaoks.

  • Valgusparved (raftid) sobivad  laiadele, põnevate veealuste vaatamisväärsustega veekogudele ning vähese sõidukogemusega 4-6 liikmelistele seltskondadele.
  • Valguskanuud on mõeldud läbipaistva veega jõgede öiseks avastamiseks, ning nendele, kes tunnevad end vee peal kindlamini. Valguskanuudel saab sõita kahekesi.

Kus toimuvad? Valguspaatide matkasid korraldame Eesti erinevates paikades. Eelistatult matkame inimtekkelistel järvedel (seal pole veeelustikku, mida häirida) ja kus põhjas on põnevaid vaatamisväärsusi.

Valguspaadi matkade toimumisajad. Matkad algavad aprillis ja lõpevad mai keskpaigas. Peale kesksuvist pausi, kus ööd on valged, alustame uuesti augustis ning lõpetame novembris.

Kuidas saab valguspaadi matkale tulla? Valige endale sobiv matk välja veebipoest


Valgusparvematk Rummus

Valgusparvematk Aidu ''Fjordides''