Matkajuht.ee
eesti english русский
Jalgsimatkad Trüki SendToAFriend

Jalgsimatkad

Pole aastaaega, mis takistaks matkamist ja looduses lõõgastumist. Jalgsimatkale võib siirduda omaette või giidiga. Kui soovite omapead matkata, siis on abiks matkaradade andmebaas, kui eelistate giiditud matkamist ja uusi teadmisi, siis on abiks meie matkajuhid. Jalgsimatk võib olla lihtsalt käimine - tervisekõnd, firmasport või kepikõnd, kuid tõeliselt huvitavaks muutub retk siis, kui teekonnal on midagi avastada. Seepärast pakume avastusretki looduse südamesse ja kutsume teidki osalema. Meie liigume alati!

Plaanilised avastusretked 2016

Plaanilistele avastusretkedele suundume vähemalt kord kuus. Avastusretkeks valime mõne vähetuntud ja põneva piirkonna Eestis või Lätis, kuulutame selle välja ja ootame Sind osa võtma. Tule üksinda või sõpradega! Huvipakkuva matka leiate siit nimekirjast:

November    
12.11 Isadepäeva avastusretk Männiku rabale 26/16€
20.11 Avastusretk Uljaste räätsamatk 26/16€
27.11 Avastusretk maa-aluste jõgede rabale. Tõlinõmme 26/16€
     
Detsember    
03.12 Alam-Pedja räätsamatk 20/12€
10.12 Agusalu soostiku räätsamatk 26/16€
     
Jaanuar 2017    
29.01 Tõukekelgumatk asustamata saarele 26/16€
     
Veebruar 2017    
18.02 - 19.02 Kahepäevane avastusretk Emajõe Suursohu 85€
24.02 - 26.02 Kahepäevane avastusretk Vormsi saarele  


Päringud ja tellimine: 56678113 
e-post: info@matkajuht.ee 

Matkajuhi jalgsimatka saate tellida igasse Eesti kanti. Valmistame teie piirkonnas ette põneva marsruudi ja matk võib alata. Marsruudi saab kujundada loodusõppe, seiklus, või matkaõppe suunitlusega. Järgnevalt mõned näidisvariandid:

Taevaskoja ümbruse matkamarsruudid:

1. Klassikaline Taevaskoja matk

Kestvus 1,5 t. Teekonnal näeb Suurt- ja Väikest Taevaskoda, Emalätet, Neitsikoobast ja Salakuulaja kivi. Rada on 3,0 km pikk ja kulgeb Ahja jõe mõlemal kaldal. Rajal on 10 huvipunkti selgitavate tahvlitega inglise, vene ja eesti keeles ja suunavad viidad. Raja raskusaste on kerge. Taevaskoja matkarada (kaart, pildid, rajaniit)

Jalgsimatkad soosaarel

2. Jalgsimatk filmi Viimne Reliikvia radadel

Kestvus 3 t, pikkus 6 km. Teekonnal läbitakse filmi "Viimne Reliikvia" võttepaiku. Rajal on järske langusi ning vahelduv reljeef. Teekonnal on kaunid vaated Suurelt Taevaskojalt alla orgu, 5 liivakivikaljut, ürgne mets, Otteni kahe kaarega maakivist veskipaisu sild - "Siimu sild". Rada on looduslooline ja legendide ning ajalooga seotud. Raja raskusaste on keskmine, raja märgistus puudub. Giid soovitatav. Taevaskoja-Otteni matkarada (kaart, pildid, rajaniit jmt.)

3. Ühe päeva jalgsimatk

Kestvus 6 käigutundi (lisandub peatustele kulunud aeg) Saesaarere-Kiidjärve-Saesaare ringmarsruut on pikkusega 13 km. Raja märkideks on oranzid värvilaigud puutüvedel, on mõned pinkidega lõkkekohad ja käimlad. Teekonnal on vaadeldavad 18 liivakivipaljandit, sälkorud, vaated paisjärvele, ürgsed metsad jm. Rada on looduslooline, seotud legendidega ja ajaloosündmustega. Raja raskusaste on keskmine, kohati raske, raja märgistus kohati puudub. Giid soovitatav. Taevaskoja-Kiidjärve-Taevaskoja matkarada (kaart, pildid, rajaniit jmt.)

4. Jalgsimatk eriprojektina

Meil on palju põnevaid jalgsimatkamarsruute Eesti metsikutes paikades. Korraldame ühe- ja mitmepäevaseid jalgsimatku koos logistika ja majutusega. Küsige pakkumist info@matkajuht.ee või 56678113

Matkarajad

Eesti on kaetud matkaradade võrgustikuga. Et matkarada kergemini üles leida ja seal orienteeruda, arendame välja matkaradade andmebaasi. Sealsest valikust võib leida sobiva pikkusega ja asukohaga raja, samuti alla laadida teekond oma nutitelefoni või GPS-i.
Et andmebaas oleks paremini kasutatav, oleme kirjutanud abiartikleid Matkajuhi ajaveebi:

Talv

Loodusradadel leiab huviline tegevust ka  toreda talveilmaga - siis on õige aeg lumel ja jääl tõukekelkude ning räätsadega (lumekingadega) liikuda. Samuti võib loodusretke piknikuga ühitada ja saunaga lõpetada. Suuremale seltskonnale võib tellida võib räätsa- või tõukekelgumatka paketi mis sisaldab majutust, toitlustamist, piknikku matkal ja sauna peale matka.

Vajalikku infot matkamise kohta võid leida ka Matkajuhi ajaveebist

Mida lühikesele matkale selga-jalga panna? Mida kaasa võtta?

  • Jalanõud. Sobivad tossud ja kerged matkasaapad. Plätud, avatud nina ja lahtise kannaga matkatossud ning kõrge kontsaga tänavasaapad matkale ei sobi.  Jalanõude sisse on soovitav panna paksem sokk, mis hoiaks ka märjana sooja.
  • Kindad. Kindad on vajalikud matkadel mis toimuvad ajavahemikust septembrist-aprillini.
  • Varusokid ja vahetusjalanõud
  • Joogivesi ja energiakontsentraadid. Kaasavõtmiseks võib soovitada tavalist pudelivett ning šokolaadi, müslibatoone ja pähkleid. Külma ilma puhul oleks kasu termosetäiest kuumast teest.
  • Peakate. Jalgsimatkal on hea kanda suvel pearätti või lõuapaelaga matkamütsi. Peakate annab varju päikese, vihma ja putukate eest. Sügis-talvel ja varakevadel on mõistlik kanda nokaga mütsi. See kaitseb pead, kõrvu ja kuklaosa vihma ja külma tuule eest. Loomulikult sobivad ka kootud ja karusnahksed peakatted.
Päringud ja tellimine: 56678113
e-post: info@matkajuht.ee

Google+
 
Facebook
 
Matkajuht.ee