Matkajuht.ee
eesti english русский
Kanuumatkad Eestis Trüki SendToAFriend

Kanuumatkad Mädajõel

Kanuumatkad Mädajõel

Jõgi voolab läbi soode ja lammimetsade. Kaldad on pehmed, ehk vanarahva keeles "mädad". Sellest ka jõe nimi. Talusid, põlde kallastel pole. Seepärast avaldub loodus siin kõige loomulikumal moel. Huvitav on teada,et Mädajõgi ka piirijõeks Eestimaa ja Setomaa vahel. Jõgi on looklev, rahuliku vooluga, langetisest vaba. Matka jooksul näeb veelinde, hea õnne korral võib kohata kopraid, põtru ja metssigu.
Vaadake videot matkalt Mädajõele (kestvus 4 min)
 
Hind täiskasvanule: 22 €/in
Hind lapsele: 12 €/in
Sisaldab: matkakorraldus, varustus, julgestus ja osavõtjate autode ümbervedu 
Matka kestvus: 1,5 h, 3 h, 6 h sõltuvalt ilmastikust ja veetasemest.
Reg. ja info: info@matkajuht.ee, 56678113
Vaadake ka plaaniliste matkade kalendrit

Kasulikku lugemist :

Soovitused veematkaja isiklikule varustusele
  • Jalanõud. Sobivad vanemad, kinnised või poolkinnised kerged jalanõud. Lahtise kanna- ja varbaosaga jalanõud on vähesobivad, kuna paadist vetteastumisel võib vigastada katmata jalaosa. Jalatsid saavad matka jooksul märjaks ja poriseks. Suurema turvariski tõttu ei soovitata kasutada kummikuid. Kanuu ümberminekul täituvad need veega ja takistavad ujumist. Jalanõude sisse on soovitav panna paksem sokk, mis hoiaks ka märjana sooja.
  • Peakate. Kandmiseks sobib pearätt või lõuapaelaga matkamüts. Selline peakate kaitseb päikese, vihma ja putukate eest ning tema ärakadumise võimalus on väiksem.
  • Kindad. Soovi korral võiks kasutada õhukesi kindaid. Varakevadistel ja talvistel matkadel on soovitavad neopreenkindad.
  • Varuriided märjakssaamise puhuks.
  • Joogivesi ja energiakontsentraadid. Kaasavõtmiseks võib soovitada tavalist pudelivett ning šokolaadi, müslibatoone ja pähkleid. Külma ilma puhul oleks kasu termosetäiest kuumast teest.
Ilm. 4 päeva prognoos EMHI-lt


Google+
 
Facebook
 
Matkajuht.ee