Matkajuht.ee

Kanuumatkad Lätis Salatsi jõel

Matkainfo:

Lähme metsikult Läti loodust avastama! Kutsume 3 päevaks Salatsi (Salaca) jõele aerutama. Kokku viibime matkal 3 päeva 2 ööd. Teekonna pikkus 77 km.

  • Toimumisaeg:
  • Osavõtjad: kõik huvilised, liituda võib ka üksikult
  • Maksumus: 122€
  • Sisaldab: bussitransporti (ka varustuse transporti matka ajal), sööki, kanuusid või süstasid ja turva- ning köögivarustust. Ei sisaldada telke, magamiskotte, isiklikke toidunõusid ja muud isiklikku varustust.
Ühine plaaniliste matkadega

Transport. Buss võtab rahva peale Tartust ja toimetab peale matka Tartusse tagasi. Matka ajal toimetab buss ööbimisvarustuse meile laagripaikadesse. Seega varustust pole vaja paadis vedada.
Salatsi jõe iseloomust. Salatsi on kuulus liivakivipaljandite ja jõeforelli rohkuse poolest. Siin käivad kudemas ka Balti mere lõhed. Jõgi algab Vidzemest Burtnieki järvest ja suubub Salacgriva linna all Riia lahte. Salacgrivas asuvad ka head silmupüügikohad. Salatsi on looduskaitse alune jõgi, siin asub Põhja-Vidzeme Biosfääri Kaitseala. See on looduse säilimiseks hea, kuid seab piirid telkimisele. Telkimine on lubatud ettevalmistatud kohtades ning selle eest kogutakse ka pisikest tasu. Jõe kogupikkus on 95 km ja langus lähtest suudmeni 42 m. Jõgi on rahulik – I raskuskategooria, laugete kivikärestike ja tammikohtadega.

Vaatamisväärsused. Tuntumad liivakivipaljandid ja koopad asuvad Mazsalaca ja Mernieki läheduses. Seega just matka alguses ja lõpus paiknevad silma nuumavad maiuspalad. Matka esimesel päeval näeme ka Baltimaade suurimat Daugeni koobast mille käikude kogupikkus on 346 m ja suurim saal 72 m2 ja 7 m kõrge. Otsmikulambid kaasa!
Veel allavoolu asuvaid põnevaid looduse vaatamisväärsusi:

Ajakava
Reede
07.00 Koguneme Tartusse Vanemuise alumisse parklasse ja laeme varustuse bussi
07.30 Väljasõit Lätti
11.30 Saabume matka lähtekohta
11.30-12.30 Pakkimine ja paatide lastimine
12.30 Ilusa päeva algus.
18.30 Päeva lõpp ja telkimine
Laupäev
07.30 Päeva algus
08.00 Grupi äratus
09.30 Veele
17.30 Päeva lõpp laagriplatsil
Pühapäev
07.00 Päeva algus
07.30 Grupi äratus
09.30 Laagriplatsilt veele
15.00 Lõpp
16.00 Teele Tartu poole
19.30 Tartus

Söök.
Matkatoidu teeme lõkke peal kokanaatide kaupa. Kööginõud ja toiduained Matkajuhi poolt. Lõunatoidu võtame kanuudesse kaasa. Magus, näksid ja joogid võtab igaüks ise kaasa.
Ööbimine. Ööbime oma telkides.
Isiklik varustus (soovituslik).Toidunõud, hügieenitarbed, otsmikulamp, kerged veetossud, õhtuseks laagrieluks ja ringikolamiseks tossud, selga kerged ja hingavad riided, arvestusega, et peale tuleb päästevest, vihma-ja tuulekindlad riided laagrieluks, müts ja nuppudega kindad, komplekt vahetusriideid, veekindlalt pakituna, magamiskott, matt, joogipudel, nuga ja nipenäpe parandusasjad (teip, traat jne.).
Grupi suurus: Min 16, max 19 inimest
Registreerumine: Levo Tohva; 5149822; info@matkajuht.ee
Registreerumise lõpp:
Lisatingimused: korraldajal on õigus grupi mittetäitumisel matk ära jätta. Osavõtutasud makstakse tagasi.
Maksmine: väljastatud arve alusel