Matkajuht.ee

Kanuumatkad Lätis Ogre jõel

Kanuumatkale Lätti. Kutsume 3 päevasele kanuumatkale Ogre jõele. Teekond Jaunzemist kuni Mengeleni on 66 km pikk. Kokku viibime matkal 3 päeva 2 ööd.
Toimumisaeg:  tellimisel
Maksumus. 122 € Sisaldab bussitransporti (ka varustuse transporti matka ajal), sööki, kanuusid või süstasid ja turva- ning köögivarustust. Ei sisaldada telke, magamiskotte, isiklikke toidunõusid ja muud isiklikku varustust.
Transport. Buss võtab rahva peale Tartust ja toimetab peale matka Tartusse tagasi. Matka ajal toimetab buss ööbimisvarustuse meile laagripaikadesse. Seega varustust pole vaja paadis vedada.

Ühine plaaniliste matkadega

Jõest ja vaatamisväärsustest: Ogre on pikkuselt Läti kolmas jõgi. See on hea forellijõgi, rikkalikult leidub ka muid kalaliike. Jõe ülemjooks on kaunis ja metsik. Meie stardikohas on jõe laius umbes 15 meetrit ja langus 1,5 meetrit kilomeetri kohta. Vaikselt liikudes võib silmata kopraid, luiki, parte ja teisi veeloomi- ning linde. Kohe alguses algavad vulinad – pikad ülevoolud. Kaldad on asustamata, on kopratamme ja vettekukkunud puid. Neis kohtades veame kanuud ümber takistuste. Sel lõigul on meie liikumiskiirus kuni 4 km tunnis. Teisel matkapäeval jõuame Ogre keskjooksule. Peale Ergli elektrijaama päeva II poolel algavad jõe kõige pikemad kärestikud (kogupikkus 7 km ja langus 3m/km). See on kõige põnevam ja kiirem osa. Õhtu veedame laagriplatsil lõkke ääres. Kolmandal matkapäeval ülevoolud ja kergemad kärestikud jätkuvad, päeva II poolel vool rahuneb. Matka lõpetame kella 15.00 paiku maantesilla läheduses kus meid ootab vastutulnud buss.
Huviväärsused: Skanste mägi, Ergli kindluse varemed, 7 km pikkune Braži
kärestikulõik, Läti suurim valge-toonekure koloonia Ogremuiža tammikus, Akmeņupīte lisajõe kivikosk.
Ogre on suhteliselt ühtlase langusega ja kiire vooluga I raskuskategooria jõgi. Pikkus 188 km, kogulangusega 222 m ja langus kilomeetri kohta keskmiselt 1,18 m/km

Ajakava

Reede
07.00 Koguneme Tartusse Vanemuise alumisse parklasse ja laeme varustuse bussi
07.30 Väljasõit Lätti
11.30 Saabume matka lähtekohta
11.30-12.30 Pakkimine ja paatide lastimine
12.30 Ilusa päeva algus.
18.30 Päeva lõpp ja telkimine
Laupäev
07.30 Päeva algus
08.00 grupi äratus
09.30 Markutist veele. Ergli, Braži kärestikud
17.30 Päeva lõpp laagriplatsil
Pühapäev
07.00 Päeva algus
07.30 Grupi äratus
09.30 Laagriplatsilt veele
15.00 Lõpp
16.00 Teele Tartu poole
19.30 Tartus

Söök. Matkatoidu teeme lõkke peal kokanaatide kaupa. Kööginõud ja toiduained Matkajuhi poolt. Lõunatoidu võtame kanuudesse kaasa. Magus, näksid ja joogid võtab igaüks ise kaasa.
Ööbimine. Ööbime oma telkides.
Isiklik varustus.Toidunõud, hügieenitarbed, otsmikulamp, kerged veetossud, õhtuseks laagrieluks ja ringikolamiseks tossud, selga kerged ja hingavad riided, arvestusega, et peale tuleb päästevest, vihma-ja tuulekindlad riided laagrieluks, müts ja nuppudega kindad, komplekt vahetusriideid, veekindlalt pakituna, magamiskott, matt, joogipudel, nuga ja nipenäpe parandusasjad (teip, traat jne.).
Grupi suurus: Min 16, max 19 inimest
Registreerumine: Levo Tohva; 5149822; info@matkajuht.ee
Maksmine: väljastatud arve alusel