Matkajuht.ee

Kanuumatkad ja süstamatkad Amme jõel

Tartu linnasüdamest otse looduse rüppe puhkama! Säästke transpordilt – tulge matka starti kasvõijalgratastel (10 km Tartust), andke ratas matkakorraldaja haagisesse. See toimetatakse teile matka lõpppunkti kätte ja sealt saab koju vändata (9 km Tartusse, vt. kaarti). Kanuumatka pikkus 11 km.

Amme on Emajõe lisajõgi. Algab Kuremaa järvest ja suubub 59 km pärast Emajõkke. Jõe laius keskmiselt 8 m, sügavus 0,3-0,5m. Voolu kiirus on muutlik: 0,01-0, m/s. Jõepõhi valdavalt kivine-kruusane. Kalaliigid: ahven, haug, särg, luts, võldas ja angerjas.


Ühepäevane kanuumatk või süstamatk Amme jõel
Kahepäevane kanuumatk või süstamatk Amme jõgi + Emajõgi

Amme kanuu/süstamatk on sobiv pere või sõpradega puhkepäeva veetmiseks, klassiekskursiooniks või õuesõppeks, sportimiseks, ettevõtte tervisepäeva korraldamiseks jne. Peatuspausi kanuumatkal saab sisustada Vasula lõkkeplatsil söömisega ja ujumisega.
Jõgi on puudest puhastatud ja matkamine mugav. Matkajad liiguvad iseseisvalt (ilma giidita), kujundades ise oma matkapäeva ja liikumisgraafiku. Matkaks vajalikud näpunäited saab lähtekohas matkajuhilt.
Autodel tulnud matkajad viivad oma autod sihtpunkti ja korraldaja toob autojuhid starti tagasi. Lisateenused: elamustoitlustamine, majutus, saun.

Kaardil on rohelise joonega märgitud veematka, sinisega rattasõidu teekond.