Matkajuht.ee
eesti english русский
Avaleht Trüki SendToAFriend

Aidu matkad

Matkad Aidus

Aidu/Ojamaa on Ida-Virumaa piirkond, suurte laante servas. 34 ruutkilomeetrine taastuva loodusega kaevandusala on unikaalne matkapiirkond. Unikaalne, sest siin saab teha nii vee-, kõrbe-, kui ka mägimatka. Taastatud karjäärialadel kulgevad pikad siniseveelised fjordid polaaralade maastikke meenutavate mägede vahel. Vesi on nii selge, et 20-30 m sügavuselt paistavad üleujutamisel sinna kasvama jäänud puud. Aidu vesi on ainulaadset helesinist värvi (kuid tema pH tase on looduslik). Sellist efekti põhjustavad vees sisalduvad ülipeened lubjakivi osakesed, kui valgus peegeldub nendelt tagasi. Täiendavat efekti annab ka veekogu põhjas olev hele karbonaatne sete
Et ala piirneb suurte metsadega, võib siin kohata ka karu (oleme näinud suuri karujälgi), rääkimata põtradest, kitsedest ja metsseast. 

Info ja tellimine: 56678113
e-post: info@matkajuht.ee

Jalgsimatk Aidus.

Seikluslik mägi- ja kõrbematk veetakistuste ületamisega. Matka pikkus 9 km, kestvus kuni 4 tundi. Saab korraldada ka öömatkana.
Päevamatka hind: 20€
Öömatka hind: 26€ 

Kombineeritud matk Aidusse - jalgsimatk pluss veematk

Matkame jalgsi selle metsiku mäestiku sügavusse ja tõuseme põnevamatesse tippudesse ning vaatamisväärsuste juurde. Kui jõuame fjordideni, istume "kambakanuudesse" ja aerutame kõrgete mägede vahelist veeteed pidi alalt välja. Saab korraldada ka öömatkana
Päevamatka hind: 30€
Öömatka hind: 36€


Kanuumatk, süstamatk ja parvematk Aidus

Aidu helesinised fjordid palistatult pankranniku ja Lapimaa mägitundra maastikuga, pakuvad külluslikku silmailu veematkajale. Pole palju asju, mis oleks põnevam, kui hõljuda veealuste metsade kohal. 
Fjordipinnal liueldes on 10-20 m sügavusel all näha "korallmetsi". Kunagisele teeäärsele võsale on kinnitund hõljuvad vetikad, mis on pealt kaetud paetolmust "tuhksuhkruga". Pole palju inimesi kes oleks veealuste metsade kohal lennanud. Tule!
Päevamatka hind: 26€ in.
Öömatka hind: 32 € in.

Valgusparve matk Aidus

Liigume pimeduses, vee alt valgustatud parvedel. Aidu vesi on nii läbipaistev, et selle pinnal hõljumist võib võrrelda lendamisega.
Liigutad vaikselt aeru ja libised üle tukkuvate kalade põhjasügavikus, üle tikksirgete vesikasvude, sametiste vetikamütside. Võib juhtuda niiiii imelisi asju, et näed kobrast kõrval ujumas, või märkad all, savi sees PÕHJA põdra jälgi. 
Hind: 35.- in 
Valgusparve matka video siin. Vaata!

Info ja tellimine: 56678113
e-post: info@matkajuht.ee

Varustus

Mida kaasa võtta, mida selga panna? Ilmastikule vastav, kihiline riietus, müts, kindad, tugeva tallamustriga matkasaabas. Väikesesse seljakotti joogivesi, võileivad, puuvili või midagi maitsvat oma soovi järgi.
 
Matkajuht.ee